Cooperstown Crier - Your Source for Hometown News - Cooperstown, Baseball Hall of Fame

Web Extras

May 29, 2008

46th annual General Clinton Canoe Regatta results

(Continued)

31 X129 6:07:06 Optimusprime: Becca Pinder; Dean Durie Brighton Ma; Erika Boulware; Ian Gibson Hadam Ct; Jeff Rousseau; John Pinder; Jon Foster Waterford Ct; Mandy Sibley Brighton Ma; Meg Sibley; Megan Mumford Saratoga

32 X113 6:19:27 Swamp Monsters For Peace: Brian Fleury; Brian Trotti; Carolyn Wolf-Gould Oneonta; David Rutheford; Donald Brown Bridgewater Ma; Jackie Fleury; Joe Story; Madeline Rafter; Monica Olewicz; Steve Olewicz

33 X118 6:34:42 Swamp Monsters The Lov: Carolyn Wolf-Gould Oneonta; Chris Wolf-Gould Oneonta; Dan Mashin; Diane Georgeson; Jim Mills; Lyle Dalton; Rebecca Ambrose; Rita Figuerov; Susan Ryder

34 X116 6:38:09 ADK: Barb Meeks S. New Berlin; Carl Koenig; Jack Meeks S. New Berlin; Jean Seroka Otego; Julie Smith; K Sanford; Linda Seifried Sidney Center; Stefan Seifried Sidney Center; Sue Sanford; Tony Uhl

35 X120 6:51:29 Susquehanna Spectacular: Donald Raddatz Cooperstown; Holly Conway; Jennie Johannesen Cooperstown; John Raymond; Jonathan Richmond Cooperstown; Louis Oceguera Cooperstown; Matthew Pearsall Oneonta; Michelle Pearsall Oneonta; Patricia Jacob Oneonta; Shannon Chrisman Schenevus; Shelby Cooper Cooperstown; Stephine Strauss Cooperstown

___

SATURDAY'S RESULTS

A 10 Mile Boy Scouts

1 A3 2:04:00 Troop 44: Nate Sloan; Victor Foster

2 A2 2:12:50 Troop 503 II: Benjamin Lambart; Ning Adinolfi

3 A1 2:17:51 Troop 503 I: Eddie Trimber; Sheuan Nyce

AD Venturer 4 Person Relay

1 AD1 2:42:38 Crew 101 I: Emilie Rigby; Molly Myers; Peter Kearns; Weston Honicker

2 AD2 2:54:26 Crew 101 II: Courtney Yource; Erin Hemrici; Erin Mansala; Sarah Fanion Cooperstown

AE Venturer 5 Mile Sprint

1 AE1 0:55:54 503: Antony Ciovaretti; Phil English

2 AE2 0:58:01 Crew 139: Billy Bielucke; Danny Moritz

3 AE4 1:01:52 Gordon Andrews; Meghan Bomba

4 AE3 1:02:33 Mean Greens: Ashley Lepera; Melissa Downey

B Open 2 Person Boy Scouts

1 B3 0:44:33 Troop 168 II: Alex Kersman; Tom Walsh

2 B11 0:44:52 Troop 1U: Brian Danforth Unadilla; Jordan Ramsey

3 B2 0:47:55 Troop 168 I: Fred Kersman; Matt Maynard

4 B4 0:49:59 Troop 168 III: Becky Sears; Heather Henderson

5 B9 0:51:23 Troop 168 VIII: John Sears; Shannon Sears

6 B7 0:51:43 Troop 168 VI: John Kersman; Nina Leibig

7 B18 0:52:05 Jiri Pisansley; Justin Morst

8 B15 0:52:18 Nick Richards; Zeke Ronnow

9 B8 0:52:37 Troop 168 VII: Pat Hanus Sr.; Sean Hanus

Text Only
Web Extras

New Today!