Cooperstown Crier - Your Source for Hometown News - Cooperstown, Baseball Hall of Fame

Web Extras

May 29, 2008

46th annual General Clinton Canoe Regatta results

(Continued)

42 P18 10:11:12 Women Karen Levitt Greenfield Ma; Pam Fitzgerald Scotia

43 P32 10:42:39 Mens 50 & Over Erwin Sauelland Portersville Pa; W. Pat Anderson Tidioute Pa

Did Not Finish: 1 P40 9:00:20 Mens Under 50 Bill Brown East Bridgewater; Kevin Boss Swansea Ma

Scratched: 1 P11 0:00:20 Mens Under 50 John Edwards Bainbridge; Scott Sherwood Liverpool

R Open C1-70 ABM Standard

1 R3 10:23:20 Guy Flatley Oakdale Ct

2 R4 10:52:04 David Thomas Watertown

3 R1 11:44:28 Robert Snook Montoursville Pa

4 R2 14:12:54 John Beale III Franklin Va

Did Not Finish: 1 R5 8:18:00 Bruce Codington Sidney

S C1 Pro

1 S1 9:09:15 John Kazimierczyk Richmond NH

2 S4 9:20:17 Calvin Hassel Grand Island Ne

3 S3 9:20:39 Gary Krapf Downingtown Pa

4 S2 9:42:22 Mike O'Brien Bainbridge

5 S5 9:58:44 Steve Corbett New Market Md

T Men Under 50 CC Endurance

1 T28 9:06:55 Benedict Schlimmer Cortland; Michael Schlimmer Cortland

2 T20 9:13:12 David Johnston Strathroy Ont; Keir Johnston Strathroy Ont

3 T36 9:14:08 Ken Goodwin Barre Ma; Ryan Goodwin Barre Ma

4 T22 9:16:05 Justin Campbell Barre Ma; Will Stevens Barre Ma

5 T8 9:20:56 Larry Harrison Oneonta; Nathan Derr Unadilla

6 T11 9:30:45 Dan Mecklenburg Columbus Oh; John Kangas Columbus Oh

7 T5 9:34:07 Bob Swislosky Unadilla; Greg Packard Oneonta

8 T15 9:37:08 Jim Jordan Cooperstown; Mark Gravelin Otego

9 T25 9:37:38 Brian Young Berne; Roger Henry Rexford

10 T38 9:43:22 Greg Pyle Bedford Pa; Randy Bailey Driftwood Pa

11 T13 9:46:18 Jeff Owen Orono Me; John Cangolosi Bangor Me

12 T29 9:47:12 Dave Lane Grayling Mi; Martin Spees Flint Mi

13 T24 9:57:50 Bob Allen Westfield Ma; Tim Allen Westfield Ma

14 T4 10:00:31 Daniel Rabinkin Arlington Ma; Mike Ripple Somerville Ma

15 T32 10:02:38 Seth Miller Norwood Ma; Stephen Miller Groton Ma

16 T41 10:05:30 Mark Mcandrew East Hardwick Vt; Neal Sand Milton Vt

17 T3 10:06:27 Clint Calladine Andover; Matt Calladine Wellsville

18 T42 10:10:48 Aaron Vidusek Hampshire Il; Gareth Stevens Hubertus Wi

19 T16 10:13:32 Dale Beckwith Jr Sidney; Mike Stensland South New Berlin N

20 T21 10:13:35 Clayton Cole E Corinth Me; Justin Wardwell Holden Me

21 T33 10:15:24 Matthew Pearsall Oneonta; Mike Rutledge Schenevus

22 T31 10:21:56 John Birdsall Gilbertsville; Steve Hatfield Westford

23 T6 10:45:24 John Lewis Bainbridge; Peter Bauerle Bainbridge

Text Only
Web Extras

New Today!