CHERRY VALLEY-SPRINGFIELD

The following students at were named to the first-quarter honor roll.

12th grade

Principal’s list: Heather Brinig, Morgan Collins, Rylee Dea, Kyrah Decker, Kathleen A. Dove, Kelsey Girard, Olivia Jicha, Phillip L. Kubis, Alana Latella-Devine, Luke Loveland, Kendra L. McGovern, Alexandria S. Misiewicz, Matthew Mosenson, Christine Stanton, Felicia Van Buren and Silas Wilson.

Honor: Michael B. Barner, Luke Bartlett, Valissa O. Douglas, Raymond Hillhouse, Lawrence M. Kroon Jr. and Austin J. Yerdon.

11th grade

Principal’s list: Marissa A. Abbruzzese, Brady M. Benson, Zoe E. Climenhaga, Mia F. Horvath, Jaelyn R. Jaquay, Allison Lennebacker, Sarah E. Lewis, Lillian G. Lighthall, Andrew W. Oram and Abigail J. Peterson.

Honor: Zoe Dewey, Luke T. Dubben, Owen D. Johnson, Hope A. Lowry, Jesse Mance, Johanna Mosenson, Hannah M. Rockwell, Dylan M. Smith, Jordan M. Sprague and Chloe R. Thalheimer.

10th grade

Principal’s list: Arianna L. Bresee-Kelsey, Vanessa L. Erkson, Kyle J. France, Madison L. Hastings, Dakoda R. House, Marijke E. Kroon, Conner J. Morrison, Gabriel H. Oakley, Joseph R. Pressly, Brandon R. Preston, Maeve E. Rauscher, Alyssa M. Rockwell, Andrew J. Rockwell, Jack Seeley, Camilla H. Tabor, Gavin X. Valenta and Oskar F. Webster.

Honor: Cendra R. Crawford, Jesse M. Fink, Cameran E. Flint, Dylan G. Huff, Kaitlyn M. Jicha, Donja C. Lamoree, Madisyn D. Reyome, Mary Beth V. Wait, Sean M. Webster and Emma R. Whiteman.

Ninth grade

Principal’s list: Julianna F. Abbruzzese, Chase A. Benson, Ariana Bosc, Emma A. Goldsmith, Joleen Lusk, Lydia V. Lusk, Arianna Mosenson, Kyle Sniffen, Jade Thalheimer and Cheney West.

Honor: Ryan P. Barnes, Jeremiah Hillhouse, Jillian S. Johnson, Sydney Kukulech, Riley Mance, Oren D. Prime and Meredith Wilson.

Eighth grade

Principal’s list: Mina Aramini, Kailey Barnes, Karis Brodie, Ava R. Calhoun, Amelia Dubben, Evelyn Gallup, Max Horvath, Morgan Huff, Hope M. Morrison, Kelan O’Leary, Caitlyn Ray, Colin Ross, Mason K. Thalheimer and Daphnee West.

Honor: Camden Decker, Declan Delaney, Curtis Hurley Jr., Gabrielle Jicha, Jacob V. Johnson, Duane R. Lefevre, Anjelia Sturtevant, Paige Webster and Erin G. Williams.

Seventh grade

Principal’s list: Charlise Canary, Lexi Dygert, Jacob Frasier, Jonathan Gridley, Abigail B. Oram, Hailey Rockwell, Maddison L. Rood and Carly Spaulding.

Honor: River Beauregard, Sydney M. Buck, Kristopher Cade, Katelyn Carley, Kyralynn Druse, Elizabeth Heinrich, Karsin C. Meade, Matthew Munson, Faustin M. O’Neill, Alexander Rockwell, Austin Rockwell, Landyn Sheldon, Chloe Valentine and Brin Whiteman.

Recommended for you